Jestli jste hádali, že jde o prince Williama, tak bingo, hádali jste správně. William už v neděli oslaví Kristova léta, a i když je trošku víc nudný než jeho bratr Harry, jeho život není o nic méně zajímavý.

Nezlobí, nevyvolává po vzoru bratra skandály, jeho život ale žádná plavba po klidném moři rozhodně není. Dlouhou dobu platil za nejžádanějšího muže světa a za to, být v jeho přítomnosti, by kdejaká modelka vraždila.

Williamovo srdce ale už před deseti lety patřilo Kate Middleton, i když to s jejich vztahem bylo jak na houpačce. Rozešli se, aby najednou zjistili, že bez sebe nedokážou žít. Média mohla jen spekulovat, zda s Kate chodí, nebo si zase dali pauzu.

Oficiální stanovisko William ke svému vztahu nikdy neuvedl, až v roce 2010, kdy se na dovolené v Keni s krásnou brunetkou zasnoubil. A dál už to znáte. V dubnu 2011 jsme všichni sledovali královskou svatbu v Londýně, kde nás jen tak na okraj nejvíc zajímal zadek Pippy Middleton.

V červenci před dvěma lety se páru narodil první potomek, princ George, který má hned po Williamovi nárok na královský trůn. A teď v květnu do rodiny přibyla princeznička Charlotte, i ta se jednou může stát královnou.

Na začátku jsme zmiňovali Williamovo příjmení. V roce 1960 královna stanovila, že všichni její potomci budou mít příjmení Mountbatten-Windsor, ale využívat ho smějí jen ti, kteří nemají přímý nárok na trůn. Během studií proto William využíval příjmení „Wales“, a pokud jednou usedne na britský trůn, bude William V. Zatím ale celé jeho jméno včetně titulů zní: Jeho královská Výsost princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron z Carrickfergusu.