Znáte legendární filmové dílo Vášnivé známosti? Určitě jste o tomto skvostu mnohé slyšeli. Erotický snímek, který měl nastartovat úspěšnou hereckou kariéru našich hereček v zahraničí, se ale nakonec dostal i k nám. Pro některé mladé holky to byl šok. Co jste o filmu netušili?

  1. Jedná se o sérii erotických minipříběhů, které byly natočeny na motivy známých spisovatelů La Fontainea a Boccaccia.
  2. Film vznikl v roce 1994 a všichni herci za něj dostali tučný honorář. Každý za nahé scény dostal 20 tisíc korun, což tehdy byly hodně slušné peníze.
  3. Snímek byl natočený pro společnost Playboy. Všem hercům bylo slíbeno, že se ve střední a východní Evropě nikdy neobjeví.
  4. Některé z příběhů byly natáčeny také v České republice, aby naši herci a herečky nemuseli cestovat. Točilo se například na zámku Slavkov a nebo na zámku Buchlovice.
  5. Když se snímek dostal do našich končin, většina herců začala tvrdit, že vlastně netušili, že půjde o erotiku. Později byl film vysílaný dokonce i na TV Nova.
  6. Kromě Sabiny Laurinové a Kateřiny Brožové se ve filmu svlékaly i slovenské krásky Katarína Brychtová nebo Zuzana Fialová. Všechny se dnes považují za velké herečky.