Pouze na festivalu Hrady CZ budou moct fanoušci toto léto vidět hrát kapelu Pražský výběr. Soboty budou patřit například skupinám No Name, Divokej Bill, Visací zámek nebo Mňága a Žďorp. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku.

Páteční program zůstává i nadále rozšířen na dvě pódia a nabízí tak plnohodnotnou festivalovou atmosféru. V sobotu se areály otevřou již v půl jedenácté a v průběhu dne se na dvou pódiích na českých a moravských hradech dále vystřídají kapely a interpreti Vypsaná Fixa, UDG, Ewa Farna, Anna K., Krucipusk, Pipes and Pints, Desmod, Skyline, Poletíme, Smrtislav či Rybičky 48. Festival nabídne návštěvníkům za příplatek možnosti ubytování v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami a tradiční stanové městečko zdarma. V těsné blízkosti areálu bude možnost využít prodejny potravin, úschovny kol a batohů a navýší se sociální zázemí i kapacity parkovišť. Připravena bude opět kyvadlová doprava. Nově festival nabídne širší výběr gastronomie a nápojů ve festivalovém areálu. V případě horkého počasí budou v pohotovosti hasičské kropicí vozy a zajištěn dostatek pitné vody. V rámci festivalové vstupenky bude možné navštívit jednotlivé hrady a návštěvníci se budou moct letos zapojit do velké prázdninové soutěže s tematikou Karla IV. Připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků, veškeré informace o soutěžích budou zveřejněny na webových stránkách festivalu.

Zcela poprvé v historii festivalu bude poslední zastávkou 10. září hrad Červený Kameň poblíž Bratislavy, který pod názvem Slovenské hrady letošní putování uzavře. Vystoupí zde například skupiny Majk Spirit, Rytmus, Vladimir 518, Divokej Bill, Tublatanka, Desmod, Chinaski, Horkýže Slíže, Ine kafe a řada dalších. Festival Hrady CZ letos proběhne na Točníku ve Středočeském kraji (15.–16. 7.), na Kunětické hoře u Pardubic (22.–23. 7.) a dále pokračuje na Švihově u Klatov (29.–30. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách (5.–6. 8.), na Veveří u Brna (12.–13. 8.), v Hradci nad Moravicí u Ostravy (19.–20. 8.), na Bouzově na Olomoucku (26.–27. 8.), na Bezdězu (28.–29.8.) a na slovenském hradě Červený Kameň (10. 9.). Permanentky na festival Hrady CZ lze do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu 750 korun v předprodejní síti Ticketstream.

V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech za aktuální cenu 950 korun. Lístky je možné zakoupit jako e-tickets i přes internet. Na místě budou permanentky k dostání za 850, resp. 1100 korun s ubytováním. V prodeji jsou i lístky na jednotlivé dny a pořadatelé poskytují slevy dětem do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. Vstupenky na Slovenské hrady jsou do 30. června v předprodeji v síti Ticketportal.sk za aktuální cenu 19 eur, na místě pak 25 eur a i zde vstupenka zahrnuje prohlídku hradu. Více informací najdete na hradycz.cz.