Manželka Kim Kardashian (35) asi dala Kanyemu lekci v získání si pozornosti médií. Rapper nejdřív začal na sociálních sítích urážet svou expřítelkyni Amber Rose. To vyvrcholilo v pořádnou přestřelku. Pak zase Kanye zpíval o tom, jak by bylo bezva mít sex s Taylor Swift. To už ho začali posílat do háje i jeho kolegové z branže. Trapný klávesnicový průjem korunoval tím, že Bill Cosby, obviněný ze znásilnění nejméně 30 žen, je nevinný.

Buď mu opravdu hráblo, nebo dělá všechno pro to, aby získal pozornost k nově vydanému albu. Aby toho nebylo málo, na sociálních sítích ještě napsal, že by potřeboval půjčit. A to v řádu milionů. Na Twitteru zadlužený Kanye veřejně poprosil o pomoc, a teď se podržte, zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Čerstvý táta přislíbil velký balík peněz po narození dcery charitě, ale že by se to vztahovalo na Kanyeho, jehož žena chodí v kožešinách a létá v tryskáčích? To asi těžko.

Kanye netroškařil a napsal si facebookovému králi rovnou o miliardu dolarů. Mark mu s největší pravděpodobností ani neodpoví, ale na prosbu reagovali jeho kolegové. Ti Kanyemu doporučují „spirituální oddech“. Tedy vlastně to, aby se ve vlastním zájmu na pár měsíců odklidil do cvokhausu. A mají pravdu.