Česko pokryla v noci na úterý ledovka a na silnicích to pořádně klouže. Navíc začalo hustě sněžit a padá i mrznoucí déšť. Kvůli tomu, že se otepluje, tak se tvoří námraza. Počasí výrazně komplikuje dopravu po celém Česku, na dálnicích jsou zácpy a spousta kamionů uvízla na půli cesty. Nejhorší situace je na Vysočině a ve středních Čechách.

Ředitelství silnic a dálnic ČR varuje před sněhovou pokrývkou na většině dálnic, pokud můžete, raději se jim vyhněte a nebo vůbec nevyjíždějte. Může se stát, že se na dálnicích zaseknete klidně i na 4 hodiny. Na silnicích nad 300 metrů se navíc tvoří sněhové jazyky a ve většině krajích fouká silný vítr.

Na Českomoravské vrchovině fouká silný vítr, který má dokonce rychlost až 7 metrů za sekundu s nárazy až 15 metrů za sekundu. Meteorologové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu vyhlásili výstrahu před ledovkou, sněhem a sněhovými jazyky. Výstraha platí až do středečního rána pro většinu území Česka. Oddychnout si může pouze kraj Zlínský, Moravskoslezský a část kraje Jihomoravského a Olomouckého.