Ve čtvrtek došlo k teroristickému útoku v Barceloně. I přes poměrně rychlý zákrok ozbrojených složek stihli teroristé prolít krev nevinných lidí. Bílou dodávkou v turistické čtvrti zranili přes 80 lidí a 14 připravili o život. Poté dodávku zastavili a zabarikádovali se společně s několika rukojmími v nedalekém baru…

Masakr už má první jména obětí a zejména pohřešovaných, kterých je spousta.

1. Bruno Golotta

Italský mladík, který byl jedním z prvních obětí. Dodávka ho podle očitých svědků rozmačkala.

2. Julian Cadman (7)

Julian je údajně britského původu. Chlapeček se od útoku pohřešuje. Julian byl vyfocen, jak si užívá své prázdniny v Barceloně pár hodin před útokem. Britské úřady potvrdily, že několik britských občanů je mezi oběťmi. Neuvedly však, zdali je někdo zraněný nebo mrtvý.

3. Elke Vanbockrijck (44)

Elke je další z potvrzených obětí. Belgičanka byla podle úřadů na dovolené se svým manželem a dětmi. I ona byla přejeta a zemřela na místě.

4. Francisco Lopez Rodriguez (60)

Rodina Španěla nejdříve pohřešovala. O několik hodin dostali tu nejhorší zprávu. Jejich tatínek, dědeček a milující manžel byl jednou z mnoha obětí útoku Islámského státu.

5. Jared Tucker (43)

Čerstvý ženich Jared Tucker se pohřešuje. Jeho manželka se ho snaží najít pomocí sociálních sítí a médií. Během útoku byli rozděleni.

V barcelonských nemocnicích stále pořád leží oběti čtvrtečního útoku a několik dalších osob se pohřešuje. V pátek ráno došlo k dalšímu teroristickému útoku ve Španělsku. Tentokrát ve městě Cambrils. Psali jsme ZDE.