„Jsme všechny děvky a chtějí nás vyhladit,“ řekla jedna ze šokovaných matek to, co slyšela od migrantů v bazénu. Gang muslimů byl agresivní a mluvil německy, některá slova ale vykřikovali arabsky. Jeden ze zaměstnanců požádal jednoho z migrantů, aby byl zticha, protože si na ně lidé stěžovali. Nakonec ještě skočili do bazénu a křičeli na ženy a děti v něm, zároveň na ně plivali. Nakonec byli ze zařízení vyhnáni.

Německo se dlouhodobě potýká se sexuálními útoky spáchanými na ženách a dětech ve veřejných bazénech. Mnoho obcí včetně Mnichova začalo zobrazovat grafy a brožury v různých jazycích, aby naučily migranty respektovat ženy a děti v místních bazénech.

Profesionální plavecký svaz v Německu chce snížit zvyšující se sexuální útoky uprchlíků ve veřejných lázních a bazénech tak, že by se uprchlíci stali záchranáři. Prý by šlo o opatření, které by pomohlo úplně všem.

Uprchlíci si totiž myslí, že když má žena na sobě plavky nebo se na ně jenom podívá, hned s nimi chce mít sex. „Proto chceme, aby se uprchlíci proměnili v záchranáře a byli tak odpovědní za čistotu, bezpečnost a pořádek. Došlo by tak k poklesu těchto sexuálních zločinů,“ řekl prezident spolku profesionálních plavců.

„Ženy se ale často cítí obtěžovány uprchlíky, i když se na ně jenom dívají,“ dodal. „Takovým věcem by se tak dalo zabránit a uprchlík záchranář by mohl další migranty usměrňovat,“ myslí si. Mladí uprchlíci mají ale tři zásadní problémy. Nemluví Německy, nerozumí evropské kultuře plavání a většina z nich ani neumí plavat. V Německu se totiž za poslední rok utopilo 20 uprchlíků. Tak to bude zřejmě hodně velký problém.