„Cizinka strážníkům sdělila, že nastoupila u Staroměstského náměstí do zaparkovaného vozidla označeného jako taxi a požadovala odvoz do hotelu na Praze 4,“ uvedla pro web idnes.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Na konci jízdy chtěl taxikář po dámě 480 euro – což je cca 12 500 korun. Žena měla u sebe pouze 50 euro. Taxikář byl tak „galantní“, že ji odvezl k bankomatu, ať si tedy vybere.

Cestou do hotelu žena přemýšlela, zda ji taxikář neošidil. Na recepci se rozhodla, že bude kontaktovat strážníky ze skupiny Taxi. Na policejní služebně pak žena podala na nepoctivého taxikáře trestní oznámení.

Městští strážníci odvedli dobrou práci a taxikáře během pár hodin dopadli v Pařížské ulici. Strážníkům tvrdil, že žena mu dala jen 407 korun. Později se ale k podvodu přiznal. Strážníci přiznávají, že podobné chování s tímto taxikářem neřeší poprvé.

„Je to nehoráznost a o to víc mě těší, že se nám konečně podařilo do silničního zákona protlačit několik změn, které nám pomohou problém s těmito zloději vyřešit. Jestli novelu schválí senát, tak například bude možné licenci odebrat na místě – a to jen při podezření na předražení. A pokud někdo bude jezdit bez licence, bude se dopouštět trestného činu. Pokud by Praha měla takové možnosti už dřív, znamenalo by to, že třeba tento konkrétní zloděj by už dávno licenci neměl a dost pravděpodobně by byl už i stíhán za spáchání trestného činu,“ uvedla pro eXtra.cz pražská primátorka Adriana Krnáčová.