Zpěvačka Zuzana Miková, která momentálně drtí internet sexy fotkami od Jakuba Ludvíka a aktuálním singlem, asi proklíná den, kdy se před lety zamotala do spolupráce s muzikantem Viktorem Dykem, který se kvůli svému vzplanutí k ní předloni málem rozváděl.

Zpěvačka už tehdy špatně nesla obvinění, že na manželství Jirešové mediálně parazituje, a od Dyka se odstřihla. Ten až letos spolupracoval jako muzikant na singlu, který management Mikové od Dyka na Zuzanino nové CD raději odkoupil, jen aby byl klid, a raději dál spolupracoval s Martinem Ledvinou a dalšími autory.

Jen byla nová skladba venku, už byl oheň na střeše. Když Jirešová slyšela věty v písni „Známe jen my dva to sladký tajemství“ a „..Jak dlouho jen zvládnem lítat na vážkách,“ nastalo hotové peklo.

„Ivana udělala neuvěřitelnou scénu a zarazila mu naprosto cokoliv, co se Mikové jen vzdáleně týká,“ nechal se slyšet člověk z agentury, která se o Mikovou, která prý celou situací dost trpí, stará. Navíc na ni Jirešová dál útočí: „Když jí Dyk zblbnul hlavu, netušila, že je ženatý – naopak, když to zjistila, rozešla se s ním, což Dyk hodně těžce nesl, a i proto jí asi po roce poslal zamilovanou písničku – dnešní singl Na vážkách. Ten asi Jirešová fakt poslouchat neměla,“ dozvěděli jsme se ještě a výměnou za zachování jeho anonymity dostali k nahlédnutí e-mail, který Jirešová Mikové poslala: „..k tomu, abys byla úspěšná, určitě nepotřebuješ moje jméno…,“ píše Jirešová a přidává poučku, že „…některé věci se nedají uplatit ani koupit.“

Svědomí přitom nemá čisté hlavně Dyk, kterému Miková evidentně učarovala. Ve smlouvě, kterou s managementem Mikové má, dává jasný souhlas se zveřejněním svého autorství singlu a s odezvou a připomínáním kauzy musel předem počítat. Jen měl asi doma běsné Jirešové předložit poněkud jinou verzi celé story. Překvapenému managementu zpěvačky pak zaslal SMS (kdopak nad ním asi při jejím psaní stál s bičíkem?) o okamžitém ukončení spolupráce, neboť je prý špiněno jméno jeho predátorky, pardon manželky, která si o Dykovi jistě nedělá iluze. Však ji sám kdysi rozvedl s novinářem Ondřejem Höppnerem.

Samotná Miková věc komentovat nechce a nečinila tak ani před dvěma lety s odůvodněním, že v žádném případě nechce být s Dykovým manželstvím a jeho problémy medializována. Ostatně ani nebylo proč, má za sebou úspěšné projekty v zahraničí a čtenáři tuzemského bulváru ji znají z loňského skandálu slovenské produkce „Talentu“, kdy na protest proti praktikám porotce Jaro Slávika a zákulisním rejdům se svou tehdejší kapelou The Apples promluvila o tom, co v backstage při natáčení zažila.

Část textu písně, který rozběsnil Jirešovou:

Čarujem ze svý moci křídla času bez pomoci, lidí, věcí, rituálů ohraných. Proletíme první třídou krajinou nad Atlantidou, světem lží a bitev s citem prohraných.

Známe jen my dva to sladký tajemství, známe jen my to vzdušný tajemství…

Postý ten krásnej volnej pád, zůstává rozum nad tím stát, jak dlouho zvládnem lítat na vážkách. Postý ten krásnej volnej pád, zůstává touha neprohrát, jak dlouho zvládnem kroužit v otázkách…

O nejen této kauze se dozvíte mnohem víc v dnešním pořadu PRÁSK!, který od 17 hodin vysílá televize Nova.