K usedlosti Pohádka v obci Strážov se váže opravdu hororová historie.

Rozpadlý statek se nachází poblíž šumavské vesničky Čachrov a i bez hlubších znalostí všeho, co se zde událo, naskakuje člověku husí kůže. Ne náhodou místo tudíž vyhledávají turisté, senzibilové i milovníci nadpřirozena.

Podle serveru Tajemná místa pochází usedlost z 16. století a její zdi pamatují několik tragédií za sebou.

Vypráví se, že statek kdysi patřil rodině Pangrlů. Jejich syn se vrátil po válce domů, ale práh nepřekročil, někdo jej těsně před domem zastřelil.

Ani další majitelé statku zde šťastné chvíle neprožili. Jedna z majitelek zde prožívala šílené noční můry, pronásledovali ji běsi, další majitel statku, který nezvládl své životní starosti, se zde oběsil.

V 90. letech se sem údajně uchýlil masový vrah, který zde nechal své oběti sežrat prasatům.

Podle starousedlíků se k místu vážou také děsivé historky o lidech, kteří v místě přespali a brzy poté zemřeli. Místo je tedy evidentně prokleté.

Server Tajemná místa také připomíná pověst, podle které vypukl roku 1828 v nedalekém Strážově ničivý požár, který zachvátil téměř celé městečko. Místní z neštěstí obvinili starou paní, která žila v chatrči jen kousek od Pohádky. Vyštvali ji z domu, hnali ji po louce a bili ji. Stařenka se z posledních sil dobelhala k bříze, která stála před Pohádkou, a stavení proklela. Od té doby zde prý straší.

Je vidět, že není pohádka jako pohádka a každá z nich nekončí happy endem…