Partnerské vztahy jsou tím nejdůležitějším, ale také tím nejtěžším v našem životě.

Abychom je vybalancovali a cítili se v nich spokojeni, stojí nás to často velké úsilí a mnohdy celoživotní práci sami na sobě.

Tohle je 5 znaků, které by měl mít každý zdravý vztah založený na skutečné lásce.

1) Bohatství

Cítíte, že vás váš vztah obohacuje, nikoliv ochuzuje. Pokud máte pocit, že jste kvůli vztahu přišli o své přátele, rodinu nebo pracovní nadšení, rychle pryč. Pravá láska vás totiž ve všem jen podpoří.

2) Důvěra

V partnerských vztazích se často objevuje žárlivost. Ať už pramení z nedostatečného sebevědomí, nebo z nedůvěry toho druhého, je předzvěstí problémů. Pokud vy sami žárlíte nebo se cítíte být pod drobnohledem žárlivého partnera, měli byste rozsvítit kontrolku.

3) Spokojenost

Milujete svého partnera takového, jaký je, nebo máte potřebu něco na něm měnit? Aby byl váš vztah spokojený, měli byste jeho drobné nedostatky přehlížet a naopak vyzdvihovat jeho přednosti. Rozhodně byste se neměli snažit svého partnera měnit. To je cesta do pekla.

4) Zábava

Váš partner by měl být vaším nejlepším přítelem. Člověkem, se kterým si stále máte co říct a se kterým se nenudíte. Měli byste se navzájem inspirovat a motivovat. A k zábavě nepočítáme hodiny prosezené u televize…

5) Schopnost kompromisů

Žádný vztah není ideální a ušitý přímo na míru. V životě bychom měli být schopni určitých kompromisů. A co se týče partnerských vztahů, tam to platí dvojnásob.