Cindy Sherman je známá americká filmová režisérka a fotografka, nositelka řady významných ocenění včetně MacArthur Award. Její venkovský dům se nachází ve Springs (East Hampton, NY) a je zařízen v takzvaném eklektickém stylu. Ten lze nejlépe charakterizovat jako míchání starých a nových prvků, přesně v souladu s heslem „protiklady se přitahují“.

Slavná umělkyně se do Springs přistěhovala přibližně před rokem a půl z nedalekého Sag Harboru. Do statku postaveného kolem roku 1830 se zamilovala doslova na první pohled.

„Všechno se tu točí kolem přírody. Dům leží na desetiakrovém pozemku a je obklopen mokřinami. V průběhu času byl několikrát upravován a rozšiřován, ale zachoval si svého osobitého ducha. Navíc k němu patří i dvě krásné staré stodoly,“ říká nadšeně Cindy, která se nijak netají svou láskou k vintage nábytku.

Na realizaci interiéru se podílel i Cindin dlouholetý kamarád Billy Cotton – průmyslový designér, který se věnuje rovněž architektuře a bytovému designu. „Nemělo jít o nic pompézního, chtěli jsme zde zkrátka jen oživit původní atmosféru,“ vysvětluje Billy. Jak se jim to podařilo, na to už se podívejte sami.

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.