Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier tvrdí, že získal v Egyptě nové důkazy o smrti Moniky a Klárky. A ty nahrávají Kramnému a mohly by ovlivnit celý proces. Česká justice ale o ně nemá zájem. Navíc právníka nechtějí pustit do České republiky.

„Nemohu uvěřit, jak může být v České republice takto zmanipulovaný soudní proces. Chtěl jsem soudu předložit důkazy, které jsem získal v Egyptě. Jsou to závažné důkazy, o které ale česká justice nemá zájem. Nabízí se otázka, co za tím procesem stojí?“ řekl egyptský právník portálu TN.cz.

Ten už dva roky nemůže do České republiky, protože mu české úřady nechtějí udělit vízum. I přes to, že má právník v Česku svoji právnickou kancelář a rodinný dům. „Nebylo mi umožněno vykonávat řádně mou advokátní praxi, neumožnili mi přístup do mé kanceláře, nemohu ani zkontrolovat svůj vlastní byt,“ stěžuje si právník.

Bashier se ani nemohl zúčastnit kárného řízení, které proti němu vedla Česká advokátní komora kvůli fotografiím z egyptské pitvy Moniky a Klárky, kde bylo jasně vidět, že na jejich tělech nejsou žádné známky po zásahu elektrickým proudem. To tvrdí i soudní znalec Radek Matlach. Fotografie Bashier poskytl českým médiím. Následně byl vyloučen ze seznamu advokátů.

„Domnívám se, že vyškrtnutí ze seznamu advokátů je pouze další krok k zabránění mého vstupu do České republiky. Nabízí se otázka, zda a jak je ministerstvo vnitra zapojeno do této kauzy,“ říká Bashier. Více o případu se dočtete ZDE.