„Křesťané musí přestoupit na islám, nebo platit speciální daně. Pokud tak neučiní, tak je zabijí,“ popsal praktiky islamistů třicetiletý Muhenet s tím, že pokud se někdo zprotiví režimu či je např. homosexuál, je rovněž odsouzen k smrti. Nejčastěji pak ukamenováním.

Mezi zajatci byl i patnáctiletý Abdullah, který se k Islámskému státu přidal na doporučení přátel. Během pár dní se bez jakéhokoliv tréninku ocitl na frontě. Svého rozhodnutí ale nyní lituje. Přiznává, že by raději hrál fotbal než bojoval ve válce.

„Nevím, co se mnou bude. Třeba se jednoho dne budou měnit zajatci,“ přemýšlí patnáctiletý chlapec.

Dalším ze zajatců byl zjevně zaostalý 19letý Yasir Sin Ahmed. Teenager nebyl schopný dát dohromady smysluplnou větu a jen zmateně vykřikoval hesla typu džihád či ráj. I takové posílá Islámský stát do bitvy.

Veřejnost ale nejvíce šokoval popis systematického znásilňování křesťanských žen. Třicetiletý prozradil, že pokud nepřestoupí na islám, tak jsou jednoduše znásilněny.

„Každý z nás si mohl jednu vzít. Jedna žena stojí zhruba 800 dolarů (v přepočtu zhruba 19 500 korun). Všechny ženy mají vlastní cenu v závislosti na jejich kráse,“ popsal bývalý bojovník nechutné praktiky Islámského státu. Muhenet zároveň nepochybuje o tom, že jeho spolubojovníci uspějí. Při dotazu na případnou expanzi zločineckého režimu se celý rozzářil.

„Islám bude expandovat velmi brzy. Dorazí do Evropy a všech ostatních zemí,“ slíbil na závěr rozhovoru.