Manželka režiséra Juraje Jakubiska (76), Deana Horváthová (56) před třemi roky v pražské čtvrti Krč srazila na přechodu dvaašedesátiletého chodce, který na následky zranění zemřel.

Horváthové dal soud podmínku, a i když se rázná Slovenka odvolala, podle serveru Novinky.cz ji teď Nejvyšší soud potvrdil.

Horváthová dostala podmínku na čtyři roky, v případě porušení si půjde na 2,5 roku sednout, stejnou dobu nesmí řídit. Veřejnosti ale trest přijde málo a nejraději by Horváthovou viděli za mřížemi. Přitom v jejím případě nebyl v krvi zjištěn alkohol a jela i předpisovou rychlostí. Podle všeho se ale nevěnovala řízení, a přestože ostatní auta v prvním pruhu dala chodci přednost, Deana nezastavila. U soudu se hájila tím, že chodce neviděla přes vysoké odbočující auto a že jí vběhl pod kola, aniž by s ní navázal oční kontakt.

Stejně jako v případě Dary Rolins (41), která před lety srazila motocyklistu Jindřicha Rotrekla, i Horváthovou by veřejnost nejraději viděla „v teplákách“. „Je mi z toho na blití. Odejde prakticky bez trestu a ještě se chce odvolat?! Ta justice je slepá nebo zkorumpovaná!!! Úplně to samé nejen v případě Jakubiskové, ale i Rolincové, Labudy a dalších "bratří,“ rozčiluje se na internetu jeden z diskutujících a další desítky lidí ho následují.

Horváthovou navíc nehoda „nic nestála“, všechno šlo z pojištění, kdy pozůstalí uvidí milionové odškodné, je ve hvězdách. Herečka má nyní ještě možnost podat ústavní stížnost, musela by ale argumentovat porušením svých základních práv.