Táta od tří synů, jehož identitu Daily Mail na vlastní žádost tají, se minulou středu procházel po nákupním centru v australském Melbourne a hledal dárek pro svoji ženu k narozeninám. Když v tom uviděl figurínu Dartha Vadera v životní velikosti.

Darth Vader je fiktivní postava, původně rytíř Jedi, později temný pán ze Sithu ve světě Star Wars. A tátovi přišlo vtipné se s ním vyfotit a poslat to z legrace svým klukům.

„Byly tam nějaké děti, které čekaly na promítání pohádky Frozen, řekl jsem jim, že je nechci předběhnout, že si jen rychle udělám selfie. Byla to moje první selfie v životě, co jsem vyfotil,“ uvedl muž pro list The Blaze.

Celé jeho pořizování selfie pozorovala zdálky matka, která tam měla děti. Najednou se rozhodla, že muž je úchyl, protože mluvil s dětmi (ačkoliv nevěděla o čem) a ještě si je fotil (nenapadlo ji, že má zapnutou přední kameru na mobilu a fotí sebe), a tak ho vyfotila a napsala status na svůj Facebook.

Ve svém statusu tvrdí, že mluvil s jejími dětmi, byl v dětské sekci, což muž opravdu byl, protože tam byl také Darth Vader, a fotil si je.

Druhý den muži zazvonil telefon a volala mu uplakaná žena, že se jeho fotka šíří v Austrálii po síti a je označen za pedofila! Muž okamžitě nasedl do auta a jel na nejbližší policejní stanici, kde musel podstoupit dlouhý výslech plný nepříjemných otázek, aby vysvětlil, co se vlastně stalo.

Do této chvíle byla fotka sdílena 20 000× a šíří se dál, přesto, že autorka už ji sama smazala.

„Tisíckrát jsem si přála, abych to mohla vzít zpět. Moje děti velmi trpí tím, že jsem způsobila takový omyl, a co teprve rodina, kterou jsem neprávem zahanbila. Pokusila jsem se několikrát pána kontaktovat, abych se mu mohla omluvit, bohužel zatím neúspěšně,“ tvrdí žena, která lynč nevinného otce rozjela.

Jenže teď už pozdě bycha honit. Před tím, než zničila muži život, měla nejprve přemýšlet. Protože jak on sám přiznal listu Mail Online, fotku, na které je označen za pedofila, viděla rodina, známí i lidé v zaměstnání, také rodiče dětí v jeho škole, a než se vše vysvětlilo, prošel si peklem.

Není nad to sdílet bezhlavě fotky, o kterých nemáte ani tušení, proč takové jsou.

A bohužel to vypadá, že podobných případů bude s masivním využíváním sociálních sítí a neomezeného vytváření fotek pomocí mobilů přibývat.