Ženy jsou v Islámském státě vnímány jako majetek. Mají zakázáno opustit dům bez mužského doprovodu. Lidé, kteří odmítnou radikální islám, jsou považováni za pohany a jsou prodáváni jako otroci.

Tresty jako jsou popravy, amputace končetin a bičování, se staly běžnou součástí každodenního života. Všichni, kteří neslíbí věrnost vůdci Abu Bakr al-Baghdadimu, jsou považováni za nepřátele. Baghdadi je nemilosrdný a mocný vůdce.

ISIS je hrozbou pro celý svět. Teroristé mají momentálně na svědomí největší masakr a krveprolití jaké Francie pamatuje.

Při útoku zemřelo 129 lidí. K tomuto činu se hrdě hlásí a vzkazují, že jejich atentáty zasáhnou i další velká města. Před několika měsíci popravovali ve videích novináře a zrádce, kteří si dovolili kritizovat islám.

V celém Islámském státě se válčí, obyčejní lidé hladoví.

Obyvatelům se nežije vůbec tak dobře, jak bojovníci prezentují na své propagandě. Jídlo a léky jsou nedostatkovým zbožím a lidé jsou na pokraji zhroucení.

Malé děti vybírají popelnice a hledají alespoň kousek něčeho k jídlu. Město jako takové vůbec nefunguje. Chybí školy a lékaři. Mezi obyvateli se šíří nejrůznější nemoci. Je zarážející, že si bojovníci za Islámský stát na videích hodují, zatímco jiní umírají hladem.

Na denním pořádku jsou popravy za drobné prohřešky. Stačí si někde zakouřit, něco ukrást, nebo přiznat homosexualitu. Jejich pravidla jsou krutá a neúprosná. Popravují a bičují každého, kdo jen trochu vyčnívá z davu.

I když je v zemi situace kritická především pro obyčejné lidi, peněz má Islámský stát dostatek. Ročně si přijde na 12 milionů dolarů. Islámští extrémisté se netají tím, že chtějí ovládnout svět. Jsou mnohem nebezpečnější než bychom si mohli myslet.

Pro to, aby Rakka vypadala co nejvíce islámsky, jsou schopni udělat cokoliv. Dokonce nechali strhnout věž se slavnými hodinami. A zakazují všechno, co se dá. Kromě kouření, nesprávného oblečení nebo nadávání, nemohou být po městě na budovách žádné plakáty s lidmi. Jakékoliv zobrazení postav a figur totiž radikální islám zakazuje.

Jediné náměstí Na´eem, které bylo opravdu krásné, taky islamisté zničili. Vůbec je nezajímalo, že bylo místem, kde si hrály děti, kde se setkávaly mladé páry a starší lidé. Teď je z toho hrůzostrašné místo, které lemuje plot, na kterém jsou uřezané hlavy.