Protiklady se přitahují a rozumějí si

Narodila jsem se ve znamení Berana a moje dlouholetá nejlepší kamarádka je Rak. Moje sestra je Vodnářka a její nejlepší kamarádka je Štírka. Obě tyto dvojice se k sobě podle partnerských horoskopů vůbec nehodí a žádná z nás čtyř by po svém boku nesnesla muže narozeného ve znamení, které nám na našich kamarádkách naopak skvěle vyhovuje.

Jak je to možné? Je to jednoduché – přátelství má zkrátka úplně jinou dynamiku než láska. Mnohem víc platí, že protiklady se přitahují, a to, co by bylo v lásce důvodem k velké hádce, má v přátelství většinou podobu neškodného popichování, které oběma stranám pomůže zamyslet se nad některými věcmi a posunout se kupředu.

S kamarádkou do sebe občas trochu rýpeme – já vidím, že se ona jako Račice nechává příliš unášet svými city a pocity, zatímco ona se mi zas směje, když se jako Beran kvůli něčemu zbytečně rozčílím. Musím přiznat, kdyby se takhle ke mně choval můj partner, vadilo by mi to – ale u dobré kamarádky je to zkrátka něco jiného! Možná i proto někteří lidé říkají, že přátelství je víc než láska – není tolik zatíženo tím, co od druhé strany čekáme, a máme se upřímně rádi takoví, jací jsme, i se svými chybami!

Přátelství ve hvězdách a kartách

Když se ptáme hvězd na to, jak se budou vyvíjet věci v našem přátelství, jsou důležité jiné věci než v lásce. Přátelé nemusí být stejní, aby si rozuměli, i když se na druhé straně často stává i to, že nejlepší přátelé jsou narozeni oba ve stejném znamení. Důležité však je, aby si navzájem věřili, mohli se na sebe spolehnout, byli k sobě upřímní. Najít tyto věci v horoskopu je trochu komplikovanější, nestačí se pouze podívat na znamení, důležitý je i ascendent a postavení planet, ale jde to.

Podobné je to i při výkladu z karet. Některé karty při otázce na lásku znamenají konflikt a hrozící nebezpečí. Když však jde o přátelství, stejné karty mohou znamenat pouze to, že si „nalijete čistého vína“ a ještě víc se díky tomu sblížíte, takže je to pozitivní! Důležité je to rozpoznat.

Přátelství mezi ženou a mužem existuje

A jak je to s přátelstvím mezi mužem a ženou? Jsem přesvědčena o tom, že existuje, dokonce mám sama několik dobrých kamarádů. Jeho vznik je však mnohem složitější, než je tomu u přátelství lidí stejného pohlaví. Naše duše se totiž musí rozhodnout, kterým směrem se bude náš vztah vyvíjet – jestli jsme si blízcí spíš jako přátelé, nebo jestli je důležitější vzájemná přitažlivost. A často se stává, že to zpočátku necítí obě strany stejně a vznikají nedorozumění. Ale i když to chvíli trvá, stojí za to takové přátelství vytvořit a udržet. Vaše duše si totiž mohou být velmi blízké, ale právě takovým tím „přátelským“, vzájemně se popichujícím a podporujícím způsobem!

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe, s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 SMS/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bzwww.platmobilem.cz