Lidé, kteří dokázali nemožné

Lidské schopnosti jsou přímo zázračné a někdy mi zůstává rozum stát nad tím, co všechno lidé dokáží. Nedávno se v médiích objevil příběh horolezce, který zdolal Everest – to samo o sobě je už výkon! Ale to není všechno, ten muž byl totiž nevidomý, v mládí ho o zrak připravila vzácná a neléčitelná nemoc. Nebo příběh mladé Američanky, která sama bez pomoci zdolala dálkový přechod hor dlouhý více než 4000 kilometrů – a zvládla to celé za neuvěřitelné dva měsíce, to znamená, že každý den ušla neuvěřitelných 70 kilometrů! Přitom tato žena ještě na střední škole vůbec nepatřila mezi sportovce a dokonce ji prý trápila nadváha a nízké sebevědomí!

Síla vůle dokáže měnit hmotný svět

Ezoterické učení praví, že síla vůle dokáže měnit náš fyzický svět. Dokáže přinutit lidské tělo i ducha k neuvěřitelným věcem. Anekdoty mluví o tom, jak buddhističtí mniši v Himálaji dokáží odolávat bez odpovídajícího oblečení krutým mrazům, hladu nebo dokonce jak dokáží zpomalit proces stárnutí a dožít se neuvěřitelného věku. Jsou to příběhy, jejichž pravdivost zatím nikdo stoprocentně neprokázal – ale myslím, že spousta neuvěřitelných výkonů lidí, o jakých jsem před chvílí psala, potvrzuje, že to docela dobře může být pravda!

Samozřejmě síla vůle naráží na limity našeho těla. Nevidomý horolezec zůstal nevidomým, s tím nemohl nic udělat – ale navzdory svému hendikepu vylezl na horu, která je pro velkou většinu nás zdravých naprosto nedosažitelná. Žena, která již nikdy neměla chodit, sice pořád trochu kulhá, ale důležité je, že chodí!

Tajemná schopnost uvnitř naší duše

Možná si říkáte: „Jsou to hezké příběhy, ale je to jen pár jednotlivců, měli štěstí.“ Možná si myslíte, že vy sami byste něco podobného nikdy nedokázali. Ale věřte tomu, že tyto možnosti existují pro každého z nás, bez ohledu na to, jestli jsme mladí nebo staří, zdraví nebo nemocní, ženy nebo muži. Důležitá však je jedna věc – musíte to opravdu chtít a musíte věřit tomu, že to zkrátka zvládnete! Nesmíte si připustit pochybnosti, a to většina lidí nedokáže. Tedy, dokázala by, kdyby… Kdybychom uvěřili tomu, že síla vůle je mocnější než limity, které nám dává svět a naše okolí! Ale většinou si málo věříme – a v tom je celý háček.

Mnohdy máme sklon věřit tomu, že něco je nemožné jenom proto, že je to náročné. Tito lidé museli hodně cvičit, trénovat, pracovat na sobě, aby se jim povedly jejich neuvěřitelné výkony. Nejde to ze dne na den, není to zadarmo – je to vykoupeno tvrdou prací a dřinou. Poselství, které nám prostřednictvím těchto neuvěřitelných příběhů neviditelný svět dává, je však jednoduché a jasné: „Když to skutečně chcete, můžete to dokázat – ať je to cokoliv!“

A o čem sníte v životě vy?

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe, s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 SMS/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bz, www.platmobilem.cz.