Horolezec Svete Berry narazil v odlehlé části Himálaje na podivné stopy ve sněhu. Je přesvědčen, že nemohlo jít o stopy obyčejného horolezce či nějakého zvířete, a snaží se nyní všechny přesvědčit, že yetti žije. Odborníci jsou však s takovým tvrzením opatrní a povídačky o existenci zvláštního zvířete raději vyvrací.

Zatím se můžeme shodnout na tom, že yetti, po kterém pátrá nespočet expedicí, je takovou „paní Colombovou“. Zatím ho nikdy nikdo neviděl (kromě domorodců), ale každý o něm už slyšel. A tak se pořád spekuluje o jeho existenci. Mezi hlavní argumenty anglického horolezce Sveta Berryho patří tvrzení, že v himálajské divočině v odlehlé oblasti Bhútánu, kam lidská noha zatím nevstoupila, objevil podivné stopy.

Berry tvrdí, že objevené stopy byly mnohem větší než ty lidské. Což horolezec bere za jasný důkaz o přítomnosti yettiho v Himálaji. Odborníci mu ovšem jeho teorii vyvracejí a tvrdí, že stopy mohou patřit koze, která v této oblasti také žije.

Horolezec se ovšem ohrazuje tím, že taková obrovská stopa nemohla patřit žádnému známému zvířeti.

Britský Daily Mail píše, že stopy se nalezly v těžko dostupném terénu, a tak nemohl horolezec podrobněji prozkoumat jejich původ.

K Berryho teorii se připojují i místní pastevci, kteří potvrdili, že yettiho už v minulosti v horách nedaleko Bhútánu viděli.