Před nějakými osmnácti lety vstřelil tak důležitý gól. Ten totiž znamenal zisk zlatých medailí na olympijských hrách v Naganu. Sice nikdy neměl tak zvučné jméno jako třeba Jaromír Jágr nebo Dominik Hašek, ale bez jeho trefy bychom se ve finále proti Rusku prostě neobešli.

Co ale dělá Petr dnes? „Mám klienty, profesionální hokejisty, kterým dělám agenta,“ svěřil se nám. Stará se hlavně o božského Jardu Jágra. „Ten mě na rozdíl od mladých kluků poslouchá na slovo,“ smál se. S hokejem má tudíž stále hodně společného. Právě jeden ze zlatých hochů se dnes objevil v Praze na Občanské plovárně. Tam totiž měl Jakub Voráček a jeho nadace tiskovou konferenci.

Svoboda dorazil až z Montrealu, strávil na cestách šestnáct hodin, a to mu ještě příjezd včas znemožnila dopravní situace v Praze. Nadaci věnoval snad to nejcennější, co kdy díky hokeji získal, a to svoji zlatou medaili. Ta nyní půjde do dražby a výtěžek půjde právě na Nadaci Jakuba Voráčka, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Petr následně rozdával i rozhovory a bylo slyšet, že se konečně naučil alespoň trochu česky.

I my jsme si ho samozřejmě vyzpovídali o tom, co si myslí o pomluvách na Jardu Jágra. Ale o tom až v dalším článku, který přijde brzy. Petr na vše odpovídal a bylo vidět, jak se snaží, aby lovil jen v českých slovíčkách, a že mu to šlo.