Anglický herec se po natočení posledního filmu o Harrym Potterovi vydal jinou cestou než jeho slavnější kolegové Daniel Radcliffe (26), Emma Watson (25) či Rupert Grint (26).

Místo velkých letních trháků zvolil komornější prostředí londýnských divadel, a dokonce napsal vlastní hru s názvem Peddling, která se zabývá bezdomovci žijícími v Londýně.

"Jsem velice šťastný, že dělají to, co dělají, ale já bych se s nimi nesrovnával. Necítím závist, protože je to jiná situace. Já nejsem jeden „z těch tří“. Vtipná věc s hraním Dudleyho je, že můj agent občas zvedne telefon a chtějí po něm opravdu tlustého, hnusného kluka. No a on musí říct sorry, ale on se změnil,“ prozradil nedávno Melling pro The Economist.

S tou změnou měl rozhodně pravdu, protože dnes byste ho na ulici ani nepoznali. Hodně zhubl už během natáčení a málem kvůli tomu přišel i o roli Dudleyho. Do té měl být pro poslední dva filmy obsazen někdo skutečně obézní. Producenti si nakonec nechali Harryho Mellinga, ale ve všech scénách byl navlečen do speciálního obleku, který mu přidával na váze.

Dnes už ale nic takového nenosí a spolehlivě se může měřit s Nevillem Longbotomem či Ginny Weasley. Z těch se totiž po skončení filmové série rovněž vyloupli krásní lidé. Náhoda? Natáčení Harryho Pottera asi provázela skutečná magie.