Americký herec se narodil 11. 2. 1936 a v 70. a 80. letech byste těžko hledali zářivější filmovou hvězdu. Filmy jako Polda a bandita či Tajný závod si získaly miliony dívčích srdcí.

Hvězdnou kariéru se mu podařilo protáhnout až do nedávné doby, kdy ho začali milovat i o generaci mladší fanoušci kvůli rolím v seriálech Jmenuji se Earl a American Dad.

Jenže v roce 2010 podstoupil pětinásobný srdeční bypass a stáhl se z veřejného života. Kvůli častým bolestem mu lékaři předepsali prášky proti bolesti, na kterých se stal Burt vzápětí závislým.

O rok později tak nastoupil do léčebny pro drogově závislé.

Dlouhá terapie byla přerušena další hospitalizací na jednotce intenzivní péče. Tentokrát kvůli respiračním potížím.

Zdraví je ale jen jeden z mnoha problémů, kterým Burt čelí. Nedávno byl totiž nucen prodat svou obrovskou kolekci filmových fotografií a suvenýrů.

I když tvrdí, že už jen nechtěl mít v domě takové množství vlastních snímků, je všem fanouškům jasné, že v přepočtu přes 61 milionů korun Reynoldsovi určitě pomohlo.

Možná i kvůli finančním potížím ho přišlo na setkání podpořit takové množství lidí.

„Vždycky mě bavilo mluvit s fanoušky a potěšila mě jejich zvídavost ohledně mé kariéry. Jejich otázky na to, co dělám, co nedělám a proč nedělám víc,“ smál se Burt Reynolds.

Vypadá to, že nejslavnějšímu kníru je už lépe a měl by se dát opět dohromady.