Kdysi byla stejně slavná jako slavná Bardotka, jenže Brigitte zná dodnes každý. Přestože Michele natočila přes padesát filmů, pro každého už navždy zůstala Angelikou. Společně s romantickou filmovou sérií zaznamenala Michele svůj herecký vrchol, ale v podstatě také jeho konec. Nic lepšího už nenatočila.

Angelika byla nádherná a statečná žena, která měla sice plachý pohled, ale rovněž odvahy na rozdávání. Tak nějak si ji všichni pamatujeme. Nebo spíše chceme pamatovat.

50 let by se podepsalo na každém, a i když v očích Michele Mercier naleznete stále tu samou jiskru, zbytek už zkrátka není to, co býval. Možná se na tom podepsal i její těžký životní osud. Z prvního manžela se vyklubal alkoholik, druhý zas jednoho dne zmizel se všemi jejími šperky i penězi. I další její vztahy skončily katastrofou. Italský princ zrušil sňatek po letech zasnoubení a její herecký kolega Vittorio Gassman se ji dokonce pokusil znásilnit.

Dnes žije Michele v ústraní, ale pozvání monackého prince Alberta II. na galavečer Červeného kříže nemohla odmítnout. Po dlouhé době se tak opět objevila na veřejnosti a překvapila všechny své fanoušky současnou vizáží.

No posuďte sami. Poznali byste v ní ještě Angeliku?