Josef Jandač se nebál překvapit celou hokejovou veřejnost. Do jeho výběru pro nadcházející Světový pohár se totiž nedostala řada borců s věhlasnými jmény. Naopak důvěru mají hráči, se kterými se příliš nepočítalo.

Do hry v Torontu nezasáhne zkušený Jiří Hudler nebo také Roman Červenka či Andrej Nestrašil. Do sestavy se naopak vešel Dmitrij Jaškin, který v St. Louis pravidelně nehraje, nebo také Milan Michálek, který je poslední dobou více zraněný než zdravý.

Reprezentační kouč si nejspíše oblíbil hlášku Vůjtka, kterou použil jako vysvětlení. „Milan akceptuje jakoukoliv roli v týmu, třeba i post třináctého útočníka. To rozhodlo,“ cituje Jandače server iSport.cz.

Na slavném turnaji se ale objeví i mnoho hochů, kteří nás nedávno reprezentovali v Moskvě. Obranu bude tmelit Michal Jordán, v útoku si zahraje Radek Faksa a také Aleš Hemský, kterého Vladimír Vůjtek do Ruska nepustil.

Největší opory budou samozřejmě v hráčích z NHL. Ve výběru by neměl chybět Voráček, Plekanec, Palát nebo Hertl, který nyní bude bojovat v dresu San Jose o Stanley Cup. V brance by pak měl nastoupit někdo z trojice Mrázek – Neuvirth – Pavelec. Náš výběr vypadá na papíře hodně nadějně, snad ukáže svoji sílu i na ledě.