Jak většina z nás dobře ví, cestovat v létě městskou hromadou dopravou je za trest. Autobusy i tramvaje jsou rozpálené jako pec na pizzu a na sedadlech byste si klidně mohli ugrilovat steak. V metru je sice situace o něco málo lepší (díky průvanu se trochu ochladíte… případně nachladíte… alespoň na eskalátorech), nicméně nastoupit do vagónu bez kyslíkové masky si troufnou jen ti nejodvážnější.

Rusové ovšem přišli s geniálním řešením – nezavírat dveře! Pasažéři byli nejprve poněkud zaskočeni, ale nakonec si na tuto novinku zvykli. Na videu můžete vidět i několik žhavých kandidátů na Darwinovu cenu za nejhloupější smrt, kteří využili příležitosti a během jízdy se začali vyklánět do tunelu (pravděpodobně si chtěli zblízka prohlédnout dráty vysokého napětí).

Nezbývá nám tak než doufat, že Dopravní podnik hlavního města Prahy se tímto skvělým nápadem inspiruje. Výhody jsou zřejmé na první pohled: na rozdíl od klasické klimatizace to nic nestojí a sebevrazi už nebudou muset pracně přelézat zábrany na Nuselském mostě.