Islámský stát mučí ženy pomocí „hryzače“, který jim vytrhává z těla kusy masa. Ženy jsou navíc při vědomí, a tak tu šílenou bolest cítí. Nikdo si nedokáže ani v tom nejhorším snu představit, co zažívají. Podle obětí je ta bolest mnohem větší než porodní bolesti.

„Hryzač“ používá IS především v Iráku. Tam jsou ženy trestány i za úplné banality. Žena musí mít totiž na sobě pytlovité kalhoty, rukavice a ponožky. A z domu dívka nemůže odejít bez mužského doprovodu. Ty ženy, které neposlechnou, stihne tento strašlivý trest.

Tento bolestivý nástroj si vyzkoušela i sestra Fatimy (22). Pro všechny ženy je prý noční můrou. „Moje sestra byla takto potrestána minulý měsíc jen proto, že si zapomněla doma rukavice,“ řekla dívka britskému deníku Independent. Ta už je teď v bezpečí tábora pro vysídlené osoby na severovýchodě Sýrie.

Sestra Fatimy trpěla velkými bolestmi, na těle má mnoho jizev a modřin. A mučení jí zanechalo na těle nevzhledné stopy na kůži. Nástroj žena popisuje jako pasti pro zvířata nebo kovové čelisti se zuby. Ty radikálové zatínají do těla a vytrhávají z něho velké kusy masa. Ta bolest je nepředstavitelná. Některé ženy při něm můžou upadnout do bezvědomí.

Spousta lidí se snaží utéct z Mosulu ovládaného Islámským státem, ale je to čím dál tím těžší. IS si to moc dobře uvědomuje, a tak zpřísnil tresty. Veřejné popravy a bičování jsou tam tak na denním pořádku. Islámský stát totiž nenechá lidi na pokoji a strká nos do jejich života. Lidé se bojí cokoliv udělat a žijí pod hrozbou pokut a tělesných trestů.

Většině lidí IS vyhrožuje smrtí. Varuje je, že pokud utečou z Mosulu, najdou je a zabijí. Útěk si ale nemůže dovolit každý. Je na něj potřeba hodně štěstí, vytrvalosti a hlavně peněz. Pašeráci si účtují za přepravu jedné osoby do bezpečí až 12 000 korun.