Těžko uvěřitelný zločin se udál již před pár měsíci v afghánské provincii Kundúz, kdy tamní islámský duchovní, tzv. mulla, znásilnil v mešitě teprve desetiletou dívku, a to po hodině čtení Koránu.

Dívka se poté dostala k organizaci Women for Afghan Women, která se stará o práva afghánských žen, kde o ni bylo nejen postaráno, ale díky kontaktům na zahraniční média se o jejím případu dozvěděl i západní svět a informaci potvrdil i deník The New York Times.

Mulla se hájil tím, že dívka s ním podstoupila sex dobrovolně, a navíc prý vypadala starší, byl proto „ochoten“ smazat hanbu její rodiny tím, že ji pojme za ženu. Desetiletá holčička ale odmítla. Její rodina proto chce na ni uplatnit vraždu ze cti, aby její smrt očistila rodinnou potupu.

Vražda ze cti je dodnes platná v islámském právu šaría a muslimové se ji nebojí využívat ani v Evropě, kde nacházejí nový domov.

Před několika dny navíc afghánská policie pro dívku do budovy organizace přijela a přes protesty zaměstnanců, že ji doma zabijí, ji odvezli zpět k její rodině. Hasina Sarwari, ředitelka organizace v Kundúzu, potvrdila, že jí chodily výhrůžky smrtí od dívčiny rodiny a dalších mulláhů, musela se skrývat a nyní by z důvodů vlastní bezpečnosti raději opustila Afghánistán.

Obviněný mulla Mohammad Amin byl nakonec zatčen a k sexu s dívkou se doznal, stále ale tvrdil, že dívka je starší než deset let a akt byl dobrovolný. Znásilněná nakonec podstoupila lékařskou prohlídku a ze zprávy vyplývá, že se jednalo o mimořádně hrubé zacházení a dívka má rozsáhlá poranění v oblasti genitálií. Podle zprávy její věk odpovídá deseti rokům života, její čtyřicetikilové tělíčko nevykazuje dosud vývoj druhotných pohlavních znaků a dívka ještě nezačala ani menstruovat.