Uprchlická krize nekončí a Angela Merkel dál sní svůj sen o tom, že islám patří do Evropy. Do Německa letos dorazí 300 000 migrantů. Kolik z nich utíká před válkou? A kolik z nich přichází vysávat štědrý sociální systém? A bude jich jen 300 tisíc, nebo skutečná čísla budou vyšší?

Nizozemský politik Geert Wilders zveřejnil jednostránkový manifest, kterým vyhlásil válku islámu. Wilders by rád zakázal Korán a nechal uzavřít mešity a islámské školy. Wilders by byl také rád, kdyby i jeho země hlasovala o možnosti opustit EU.

„Chceme rozhodovat o své vlastní zemi, o svých penězích, o svých hranicích a o naší vlastní imigrační politice. EU už nemá žádnou budoucnost. V budoucnu je možná spolupráce, jakou vidíme v Asii nebo Latinské Americe, také tam jsou orgány, kde lidé spolupracují na ekonomické úrovni, ale už ne na té politické,“ uvedl podle ČTK Wilders.

Za Islámský stát bojují zřejmě i děti, které se narodili ve Velké Británii. Terorostická organizace IS zveřejnila video, na kterém zajatce z řad Kurdů vraždí dvanáctiletý klučina, který nese bojové jméno Abú Abdulláh al-Britání, což odkazuje jeho britský původ.

Chlapec má modré oči, blonďaté vlasy a se zajatci nemá žádné slitování. Video bylo podle britského Daily Mailu natočeno nedávno v syrském městě Rakka.