Odporné, nechutné, zrůdné. Tak komentují lidé fotografie indického umělce Raje Shetyeho, který nafotil módní editorial inspirovaný případem brutálního znásilnění studentky v autobuse.

Projekt s názvem The Wrong Turn okamžitě vyvolal spoustu negativních reakcí. Na snímcích je naaranžovaná modelka na zadních sedačkách autobusu, zatímco ji osahávají dva muži a ona se nemůže bránit. Indové, kteří stále bojují s množícími se případy brutálních znásilnění ve své zemi, jsou pobouřeni.

Fotograf Raj se sice obhajoval, že chtěl svým projektem upozornit na tuto problematiku, ale s pochopením se nesetkal, a proto fotky ze svých stránek raději stáhl. Snímky už ale stačily oběhnout internet.

Předsedkyně Národní komise pro ženy Nirmala Samant okamžitě vyzvala policii v Bombaji, aby fotografa začala vyšetřovat. Podle ní jde totiž o oslavu násilí na ženách.

V roce 2012 v Novém Dillí došlo v autobuse ke znásilnění třiadvacetileté studentky fyzioterapie. Dívka se zrovna vracela se svým přítelem z kina, po třinácti dnech v nemocnici zemřela.

Raje Shetyeho teď rozhodně nečekají příjemné dny, na druhou stranu, jak upozornil módní web fashionbook.cz, značky Dolce & Gabbana a Calvin Klein scénu znásilnění ve svých reklamách používaly bez jakéhokoliv kontextu.