Diváci si ji pamatují jako Vesnu z filmu Samotáři, kde si s Jiřím Macháčkem labužnicky vychutnávala marihuanu a řešilo se, proč v Česku lidi tak málo hulej.

Jenže filmové herečky se mění a čas neumí zastavit ani Labina Mitevska, která Vesnu hrála. Za pár dnů jí už bude 41 let, ale pořád má v oku zvláštní jiskru.

Labina v současné době působí v rodné Makedonii jako novinářka a režisérka. Žije v hlavním městě Skopje a baví ji také dějiny umění a archeologie. Prostě je to mladá dáma, která má velký rozhled.

Českého diváka upoutala zejména žhavá scéna, kdy učí pít tequillu stylem body shot.

„Nestrávila jsem v České republice tolik času, abych mohla říct, že ji znám. Ale vyrostla jsem na českém filmu a otec mi vždycky říkal o české či polské kinematografii. A když jsem k vám poprvé přišla, tak jsem si zemi zamilovala. Je nádherná a je také svým způsobem velice jemná. Jste zkrátka něco mezi Západem a Východem,“ uvedla Labina ve velkém rozhovoru pro ahaonline.cz a dodala, že legendární scéna s jointem je tak trochu podfuk: „Tráva, kterou jsme kouřili, byla naštěstí jen imitace.“

Tak doufáme, že když už nebyl pravý joint, že byla pravá tequilla. Nebo alespoň to její břicho.