Victor Barrio ze Španělska získal mnoho ocenění a zrovna se pokoušel o manévr zvaný „muletazo“. Ten se mu ale stal osudným. Býk ho probodl svými rohy a muž bohužel nepřežil. Celé tragédii přihlížely stovky lidí i jeho žena Raquel Sanz, která seděla v publiku. Z toho, co viděla, je otřesená a zhroutila se. Vše bylo také vysíláno živě v televizi. Lidem u televizních obrazovek se tak tajil dech.

Tragédie se stala v aragonském městě Teruel. Býk muže vyhodil do vzduchu a pak ho bodl prudce do hrudníku. Barrio se svalil na zem ve velkých bolestech a 550kilový býk Lorenzo ho ještě přimáčkl k zemi. Muž byl okamžitě převezen do nemocnice, kde se ho lékaři snažili resuscitovat. Podstoupil také tracheotomii, ale vše bylo marné. Lékařům se jeho život už zachránit nepodařilo. Žádný profesionální toreador nebyl ve Španělsku v tomhle století zabit. Jde tak o první úmrtí po zápasu s býkem od roku 1992.

Býk Lorenzo, který Barria usmrtil, byl podle tradice hned poslán na jatka. „Lékařská zpráva potvrzuje, že zranění, na které zemřel, byly následkem útoku býka,“ řekla lékařka Anna Christina Martinez. Ve zprávě je také napsáno, že Barrio byl nabodnutý do pravé části hrudníku, v době, kdy dorazil do nemocnice, měl srdeční zástavu.

Se svojí manželkou se oženil v roce 2014, a když viděla svého manžela, jak nehybně leží na zemi, tak byla zničená. Pro všechny je to obrovská tragédie. Soustrast rodině zemřelého toreadora vyjádřil i španělský premiér Mariano Rajoy. „Upřímnou soustrast rodině a přátelům Victora Barria. Ať odpočívá v pokoji,“ napsal Rajoy na svém twitterovém účtu. Podívejte se na hrůzostrašné video.