Lucie se podle svědectví sousedů s Markem N. rozešla před několika měsíci. V domě, ve kterém dříve žili společně, se objevila jen tehdy, aby si vyzvedla svého syna Davídka, o kterého se staral její expartner. Stejně tomu bylo také v pondělí. Bývalý pár se neměl vůbec potkat.

Lucie předpokládala, že Marek bude jako vždy v práci a ona si jen vyzvedne Davídka. Markova přítomnost však všem plánům učinila přítrž. O plánované akci informoval deník Blesk.

Sousedka uvedla, že když Lucie přišla do pokojíku svého syna, tak ji Davídek vůbec nevnímal a vypadal, jako by byl pod vlivem nějakých prášků. Poté do místnosti vtrhl Marek N. se slovy, že je zabije. K sousedce pak Lucie přiběhla v poutech a celá zakrvácená. Její bývalý partner ji nejdříve znehybnil pomocí paralyzéru. Pak ji spoutal a začal surově mlátit.

Celá tato scéna se udála před očima malého chlapečka, který ale nijak nereagoval. Seděl u televize a koukal na pohádky. Nepřiběhl ani tehdy, když jeho máma volala o pomoc. Zřejmě byl omámený.

Kdy se do celé události zapojila Davídkova babička, není zatím jasné. Její přítomnost zřejmě Marka zaskočila.

Lucii se po nějakém čase z domu podařilo dostat a volala o pomoc. „Najednou se ozvaly šílené rány na okno, tak jsme s malou vyběhly, otevřely jsme dveře a tam stála zkrvavená sousedka s pouty na rukou a prosila mě o to, abych zavolala policii, protože vedle, kde ona bydlela dřív se svým bývalým partnerem, je její maminka a její syn,“ uvedla svědkyně pro Blesk.

Když na místo dorazili záchranáři, bylo už bohužel pro babičku pozdě. Útočník ji brutálně pobodal a lékařům se ji přes velkou snahu nepodařilo oživit. Policie našla její tělo před domem. Uvnitř domu policisté našli oběšeného vraha a také malého Davídka, který nebyl naštěstí zraněn. Chlapec ale byl pod vlivem léků. Záchranáři ho společně s Lucií převezli do nemocnice. Podle dostupných informací jsou oba mimo ohrožení života.

Případ nebude mít zřejmě žádnou dohru u soudu, protože hlavní pachatel je mrtvý. Pozemské spravedlnosti tak unikl.