Domenico (38) se už dlouho snaží podporovat děti. Před Vánoci dokonce udělal na sociální síti sbírku na dárky pro děti z dětských domovů. Teď jde ale ještě dál.

V lednu oznámil, že v keňském Malindi postaví školu pro 170 dětí, a dostal za to na Facebooku od svých hejtrů co proto.

A dnes? Martucci je v Malindi a staví školu pro 170 dětí!

Do místa nedávno těžce postiženého teroristickým útokem přivezl sto dvacet kilo zdravotnického materiálu a oblečení a osobně s místními buduje.

„Jenomže tady je potřeba pomoc na každém rohu, tak jsem se zapojil ještě do několika dalších charitativních akcí,“ říká Martucci, kterému se povedlo například zakoupit traktor pro školu, která se stará o hluchoněmé a díky traktůrku může snáze pěstovat vše, co se hodí.

Aktuálně ho trápí nedaleký ústav pro hendikepované děti, pro který shání krávu. „Stojí 1 200 eur a denně nadojí 10–15 litrů mléka,“ říká hrabě, který prosí všechny, kdo by chtěli pomoci, aby se podívali na tento web prověřené charitativní organizace, se kterou v místě spolupracuje a která se přímo na oblast Malindi orientuje. Hodně napoví i facebookový profil celého projektu.

Redakce eXtra, která si ráda dělávala z hraběte z Nemanic legraci, se rozhodla mu na krávu symbolicky přispět. Přidáte se i vy?