Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Hororové porody pod vlivem ZOMBIE DROGY: Viděla jsem záblesk a najednou mi podávali syna!

Porody pod vlivem zombie drogy byly snem, který se ale poněkud zvrhl.
Zdroj: Pinterest
Psal se rok 1914, když daly americké feministky hlavy dohromady a vymyslely způsob, jak se při porodu ušetřit nesnesitelných bolestí. Těsně před vypuknutím první světové války si začaly servírovat kombinaci silných farmak, jimž se začalo přezdívat "zombie droga". Zpočátku šlo o výsadu bohatých žen, ale postupem času začaly pod vlivem medikamentů rodit i učitelky nebo manželky dělníků.

Móda tzv. šerého spánku přišla do Spojených států z Německa Na tamější klinice ve Freiburgu lékaři vynalezli směsici drog, která způsobovala výpadek paměti a tlumila bolest. Za oceánem se z porodů pod vlivem silných farmak stal okamžitě hit.

Na novou metodu porodů nejprve upozornily americké feministky Ty si kladly za cíl umožnit všem ženám přivést na svět potomky bezbolestně. Celý proces probíhal tak, že už při prvních kontrakcích ženy dostaly kombinaci morfinu a skopolaminu. Látky utlumily bolest a způsobily dočasný výpadek paměti. Přesto ženy mohly pod jejich vlivem kontrolovat svalstvo a řídit se pokyny doktorů.

Látce se postupem času začalo přezdívat "zombie droga". Člověk pod jejím vlivem totiž plní rozkazy, ale na nic si nepamatuje. Opatření při porodech tehdy připomínala praktiky z hororových filmů. Svěracími kazajkami bylo ženám bráněno v pohybu horních končetin a lékaři je drželi ve speciálních vystlaných postelích. Samozřejmostí byly masky na očích a tampony v uších. Ačkoliv se rodily zdravé děti, pocit odcizení matky býval běžnou záležitostí.

Svou zkušenost popsala Charlotte Carmody. "Říkala jsem si, že se možná dítě narodí už zítra. Pak jsem uviděla záblesk a podávali mi mého prvního syna," vzpomínala Američanka na svůj "zombie" porod.

Feministkám se podařilo metodu rozšířit téměř do celého civilizovaného světa. Z výsady bohatých žen se stala masová věc. Už po první tragédii, kdy právě Carmody při druhém porodu zemřela na vykrvácení, však vlna zájmu opadla. V omezené míře se skopolamin používal při porodech do 60. let, kdy byl úplně zakázán.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy