Žádná krev, žádná vyhřezlá střeva, žádné okázalé vřeštění do kamery. Prostě jen tma a čistá filmařina bez zbytečných efektů.

A přesto hrůza, která vám vstoupí do těla a nechce ven. Pro některé fanoušky je film Ti druzí nejlepším hororem od dob majstrštyku Přichází Satan.

Osamocená Grace (hraje ji právě Nicol Kidman) se musí během 2. světové války postarat o své děti. Manžel je pryč a ona čeká v domě v Jersey, že se jednoho dne vrátí.

V rozlehlém domě s ní bydlí její děti. Obě mají alergii na slunce a k životu potřebují tmu. A v té tmě něco je. Něco, co si chce povídat.

Alergie na světlo se odborně nazývá polymorfní světelná dermatóza a zajímavé je, že napadá zejména ženy. Odborná literatura uvádí, že nějakou formu alergie na světlo má až 20 % dívek.

Jak se to projevuje? Jako když se hodně spálíte na slunci. Kůže vám nejprve rudne, pak vznikne puchýř, který pak praskne. Světlo působí na kůži alergika jako oheň. Světlo ale dává pořádně zabrat i očím, které rudnou a slzí.

Děti tmy mají většinou blond vlasy, modré oči a bílou suchou pokožku, která může být poseta mnoha fleky.

Bohužel při extrémních formách alergie na světlo nemůže jedinec jít ven, ani když je totálně zataženo. UV záření si ho najde i tak. Nejvíce jsou citliví teenageři a mnoho z nich umírá, než dosáhnou věku 20 let.

Děti tmy milují temno, duchové jim nevadí, vadí jim životodárné slunce.