Šárka a Tereza nepatří zrovna mezi příkladné školačky. Rády se toulají, ve svých třinácti letech mají prý už zkušenosti s drogami a přátelí se se ztracenými existencemi. V diagnosťáku se jim nelíbilo, proto za kamarády opět utekly. Říkáme opět, protože Tereza utekla už čtyřikrát, Šárka dokonce šestkrát. Tentokrát z diagnostického ústavu v pražské Michli utekly společně dírou v plotě.

Šárka Jakubínská je 165 centimetrů vysoká, hubené postavy, má oválný obličej, zelené oči a středně dlouhé plavé blond vlasy. Na předloktí pravé ruky má jizvu.

Její kamarádka Tereza Kmoníčková je 168 centimetrů vysoká, střední postavy, má oválný obličej, hnědé oči a hnědé dlouhé vlasy. Naposledy měla na sobě černé legíny, růžovou bundu, béžovou šálu a triko.

Poslední zprávy o Tereze pocházejí ze 17. října, když se objevila ve svém bydlišti na Praze 9 v Horních Počernicích, odkud si vzala teplé věci na převlečení. Pravděpodobně se pohybuje, stejně jako její kamarádka po Praze.

Policie také pořád pátrá po sedmnáctileté Martině Sobotkové z Nečína u Příbrami. Martina je vysoká 175 až 180 centimetrů, má modré oči, středně dlouhé rovné hnědé vlasy a nosí dioptrické brýle. Když ji viděli naposledy, měla na sobě modré džíny, šedou mikinu a černé boty. Je dost možné, že se pokusí změnit svůj vzhled. Martina utekla za přítelem, s nímž se seznámila přes internet, do Zlína. Je dost pravděpodobné, že s přítelem bude obrážet různé ubytovny, a to kdekoli v Česku. V tuhle chvíli může být kdekoli, protože policie po ní pátrá už od 7. září.

Víte, kde by některá ze ztracených dívek mohla být? Kontaktujte policii na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.