Okolo tohoto ožehavého tématu panovaly mýty a pověry. Žádný seriózní lékař nebyl schopen stoprocentně potvrdit nebo vyvrátit, zda kouření marihuany vytváří sucho v intimních partiích stejně jako v puse. S odpovědí teď přišla doktorka Julie Hollande.

„Přesně jako je to se suchem v ústech. Je to to samé. Vysuší celou sliznici,“ uvedla doktorka pro portál Vice. „Pokud vám po kouření zůstává sucho v ústech, stejné je to tam dole,“ dodala.

Podle jejích slov mají na vlhkost ženina klína vliv i jiné faktory. Jedním z těch podstatných jsou i pilulky hormonální antikoncepce, které polyká většina žen civilizovaného světa. Matka příroda chod těla vymyslela tak, že během plodných dnů tělo produkuje sekret. Při polykání pilulek ovšem nedochází k ovulaci, což v praxi znamená, že se neobjevuje ani sekreční fáze uprostřed cyklu.

Co s tím? Doktorka uvedla, že nejlépe si s touhle lapálií poradí univerzální kokosový olej. Takže dámy, jestli holdujete kouření marihuany, víte, na jakého pomocníka se obrátit, a skočte do prvního obchodu se zdravou výživou.