Marwa zvrátila svůj osud, jak jen mohla. Od září byla v umělém spánku kvůli viru, se kterým bojovala. Lékaři jí nedávali mnoho šancí na přežití, a i kdyby přežila, měla by hodně vážných poruch. Jenže holčička se jen tak nevzdala a zabojovala na všech frontách. Když už ji chtěli odpojit od přístrojů a ukončit tak její trápení, stalo se něco, co nikdo nečekal. O příběhu informoval britský Daily Mail.

Dívka měla problémy s dýcháním, s chůzí i s příjmem potravy. Lékaři rodičům tvrdili, že už to nebude lepší. Ale pokud by se přece jen probrala z kómatu, měla by vážné zdravotní následky. Jenže rodiče svojí dceři věřili. Když ji lékaři chtěli už odpojit od přístrojů, řekli rázné ne! Věděli, že jejich dcera bude bojovat až do poslední chvíle.

Spustili kampaň s názvem „Ne bez mojí Marwy“ a podařilo se jim nasbírat až 114 tisíc podpisů. Chtěli docílit toho, aby ji lékaři nemohli od přístrojů odpojit. Soud posléze nařídil, aby byla dívce léčba o dva měsíce prodloužena. Jenže jen deset hodin poté se stal zázrak! Holčička se probrala a navíc jí všechny orgány fungují správně.

„Léčba pokračuje, my ale vidíme zlepšení každý den, to nám dává naději,“ řekl otec. „Když s ní mluvím, poslouchá můj hlas, reaguje a někdy se dokonce usměje,“ dodal. Všichni pevně věří, že se Marwa brzy uzdraví, a rodiče jsou šťastní, že neposlechli lékaře a neodpojili ji od přístrojů. Nyní by dívka totiž už nežila.