Když se Aaliyah Hart narodila, měřila pouhých 18 centimetrů a vážila cca 35 deka. Poté, co lékaři zjistili, že nemá dostatečně vyvinuté plíce, dávali jí 1% šanci na přežití.

Dnes je Aaliyah deset a dělá kapitánku dívčího školního fotbalového týmu. „Narodila jsem se o tři měsíce dřív a byla jsem tak malá, že jsem se své mámě vešla do dlaně. Když jsem před pěti lety začínala s fotbalem, máma z toho byla pěkně nervózní, protože jsem vážila stejně jako dvouleté dítě,“ vzpomíná Aaliyah.

Od té doby ale už vyrostla i přibrala. V současnosti měří přes 120 cm a váží 25 kg. Její nejoblíbenější zábavou je hrát fotbal proti chlapeckým týmům. „Aaliyah je tak trochu divoška – miluje, když může hrát s klukama. Má sportovního ducha. Velmi dobře běhá, ve škole ji nejvíc baví tělocvik,“ řekla její matka a dodala: „Je skvělé vidět , jak se šťastným úsměvem na tváři poskakuje po hřišti.“

Aaliyah v jejích aktivitách podporuje i ředitelka školy Jane Scott. „Patří k našim nejlepším studentkám, má úžasnou povahu a je velmi populární. Pokud se na ni nyní podíváte, jen těžko uvěříte tomu, že před deseti lety byla označena za nejmenší miminko, které se kdy ve Velké Británii narodilo,“ konstatovala Jane.