V listopadu jsme vás seznámili s příběhem sedmadvacetiletého Kanaďana Jordana Axaniho. Ten chtěl své přítelkyni na Vánoce připravit opravdu romantické překvapení a naplánoval cestu kolem světa. Za dobré úmysly ho ale stihla nepěkná smůla a přítelkyně se na něho ještě před dostáním daru vybodla. Muži tak nastal problém, co udělat s již zabookovanými letenkami.

On sám se rozhodl cesty zúčastnit i bez své druhé polovičky, ale potíž byla právě s jejími letenkami. Pokud by totiž nechtěl, aby propadly, musel si najít náhradnici. S jeho vizáží to jistě nemusel být žádný problém, ale háček byl v tom, že dotyčná žena musela mít nejenom kanadské občanství, ale také stejné jméno jako jeho ex, tedy Elizabeth Gallagher.

Svou výzvu zveřejnil online a jeho osudu si povšimla i média po celém světě. Všichni mu fandili a přáli mu skutečně hollywoodský konec jeho bláznivého nápadu. A pokud mladý Kanaďan zaujal i vás, máme pro vás konečné rozuzlení: Elizabeth Gallagher s kanadským občanstvím se opravdu našla!

Jste-li ovšem milovníci červené knihovny, pak vás už musíme trochu zklamat: k žádné romanci mezi mužem a třiadvacetiletou studentkou nedošlo. Žena už v jednom dlouhodobém vztahu totiž doma žije. Což neznamená, že třítýdenní cesta napříč osmi světovými městy, mezi nimiž nechyběl Hong Kong, New York, Milán nebo třeba Praha, skončila fiaskem.

Dvojice si vlastně hodně sedla a svůj vztah popsala jako sourozenecký. „Bylo to divoké. A všechno jenom kvůli mému jménu… Musím za něj své matce poděkovat,“ komentovala celý zážitek Elizabeth Gallagher, ta druhá. Usmálo se na ně dokonce i štěstí a po vlně publicity si Axaniho všimla síť hotelů Marriott International, která jemu i jeho cestovní partnerce zajistila ubytování po celou dobu výletu.

A to není celý happy end tohohle případu. Kanaďanovi psaly prosbu o získání letenky tisícovky lidí, mezi nimiž byl například i osmiletý slepý chlapec. Axani se proto nechal inspirovat a společně se svým bratrem založil charitativní projekt A Ticket Forward, jenž bude nabízet letenky cestychtivým lidem s tragickým osudem, ať už se jedná o oběti války, zneužívání či těžkých zdravotních komplikací. Když se chce, tak prostě všechno jde.

A tenhle příběh chceme zfilmovat!