Malá Charlotte Cook trpí vzácnou poruchou zvanou Pica, kvůli které má nutkavou chuť pojídat nejedlé věci. Čtyřletá holčička je tak závislá na požívání například pohovky, televizního ovladače nebo koberce.

U Charlotte se tato porucha projevila ve věku jednoho roku. Přibližně touto dobou jí také diagnostikovali autismus.. „Odmalička pojídala rohy pohovky nebo žvýkala plyšáky. Nejvíc se bojím toho, že se zadusí a umře," popisuje její matka. Charlotte se dokonce podařilo zlikvidovat sedačku za 2 700 liber.

„Problém je v tom, že si Charlotta neuvědomuje, co dělá. Zkoušeli jsme jí vysvětlit, že když tohle bude dělat, tak umře. Bez výsledku,“ líčí peklo matka.

Lékaři navíc nevědí, co si mají s autistickým dítětem počít. Někteří si myslí, že tahle porucha může vzniknout z nedostatku železa, druzí zase říkají, že je to výhradně psychická porucha. „Lékaři nejsou schopní ji vyléčit a neposkytují nám žádnou podporu,“ stěžuje si Charlottina rodina. Odborníci jim pouze doporučili odstranit všechny látkové předměty, což si rodina nemůže dovolit.