Tato potravina je výborná pro detoxikaci organismu. Nápoj pijí lidé už po staletí. Velmi populární byl v oblasti Číny a Japonska. A to je hlavně jeden z důvodů, proč se tam lidé dožívají stovky let.

Je tady ale jeden háček. Když budete užívat tento zázračný nápoj, může se vám na chvíli zhoršit váš zdravotní stav. Můžete mít také zácpu nebo průjem. Tento stav je ale jen dočasný a je způsoben právě detoxikací. V tuto chvíli zvyšte příjem tekutin do té doby, než se vše zase vrátí do normálu.

Zelený ječmen je dobrý pro podporu imunity, vhodný jako součást prevence proti rakovině, srdečním chorobám i cukrovce. Zlepšuje stav paradentózy, eliminuje nepříjemné tělesné pachy, a dokonce i napomáhá léčbě neplodnosti. Patří k potravinám, které jsou výborné pro horké letní dny a dokonale osvěží. Vhodný je i pro celiaky, protože neobsahuje lepek.

Základními druhy mladého ječmene je sušená lisovaná šťáva a drcená tráva. Sušená listová šťáva je vylisovaná z výhonků mladého zeleného ječmene, nejkvalitnější pochází z amerického Utahu.

U drcené trávy se jedná o mladé výhonky zeleného ječmene, které jsou drcené na prášek. Mají vysoký obsah vlákniny, ale někteří lidé při jejím užívání můžou mít problémy s trávením.

Pokud si budete připravovat nápoj z ječmene a vody, nejlepší je na něj použít shaker s mřížkou pro důkladné rozmíchání, aby byl nápoj co nejlepší.