V Uhříněvsi se budou v sobotu dít věci a oči zlomeného národa se budou do poslední bulvy upírat směrem ke zdejšímu kostelíku, kde dojde po podobné akci po smrti Václava Havla k jedné z nejsledovaněj­ších zádušních mší století!

V uhříněveském kostelíku bude od tří tichá vzpomínka na Ivetu (48), od šesti potom dávají zádušní mši pod taktovkou místního faráře.

Pozadu nebudou pořadatelé fanklubu Ivety ani co se týče celebrit. Madeleine Albright sice nedorazí, ale bez „ksichtů“ to nebude: „Aktuálně dolaďujeme účast zdejšího pana starosty,“ řekla nám dnes jedna z organizátorek a není se co divit, zdejší pan starosta je totiž v místě znám tím, že Ivetu nejen oddal, ale dokonce snad prý kdysi i… Ale nic, to je jedno.

Kostel není příliš velký, posledně při adventním koncertu se všichni nedostali dovnitř a tentokrát bude ještě hůř. Zván je prý každý, kdo chce na Ivetu zavzpomínat. I když vlastně úplně každý ne.

„Důrazně žádáme média o zdrženlivost a respektování charakteru akce a předem říkáme, že se pokusíme nedat prostor lidem, kteří by se prostřednictvím akce pokoušeli jakkoli zviditelňovat,“ vzkázali v marné víře médiím i všem Ivetiným ex lidé, kteří za akcí stojí, a my jim držíme palce, ať se jim Macuru a případné další narušitele podaří udržet od kostela co nejdál.