Slyšeli jste už někdy o syntholu? Tato látka bývá často označována jako „steroid chudých“, přestože se ve skutečnosti o steroid nejedná. Mnozí kulturisté ji však s oblibou používají ke zvětšení objemu určitých svalů… a někteří z nich to občas trochu přeženou.

Je nutné podotknout, že účinky syntholu jsou čistě kosmetické – jinak řečeno, synthol nezvyšuje svalovou sílu. Na rozdíl od opravdových steroidů nepodporuje tvorbu bílkovin a během jeho užívání vlastně ani nemusíte cvičit. Pokud si ho totiž aplikujete injekčně přímo do svalu, ten se naplní olejem a následně „nafoukne“. Jak jednoduché.

Problém spočívá v tom, že nikdo nedokáže předem říct, jak bude dotyčný sval vypadat pak. Budete-li mít smůlu, místo vytoužených bicepsů á la Schwarzenegger vám naskočí dvě velké nevzhledné boule – což je ostatně důvod, proč svaly napíchané syntholem obvykle pozná i laik.

A právě to se přihodilo bodybuilderům, jejichž snímky si můžete prohlédnout v naší galerii. Jak asi sami uznáte, většina z nich rozhodně respekt nevzbuzuje – mnohem spíš vypadají směšně až vysloveně odpudivě.