Česká Miss 2014 Gabriela Franková (21) v tuto chvíli bojuje o titul Miss Universe v Miami, jehož finále bude 25. ledna. Ale vzhledem k její postavě velký úspěch nečekáme.

U světových modelek to chodí většinou tak, že když mají nějakou důležitou přehlídku nebo soutěž, několik měsíců dopředu na sobě tvrdě makají. Například andílci Victoria's Secret tři měsíce před show dřou několik hodin denně na své postavě, aby neměli na zadečku jediný důleček. Co se týká Česka, tak příprava probíhá poněkud jinak.

České modelky si s postavou, celulitidou a cvičením velkou hlavu nedělají, což jste mohli vidět v nedávném článku, ve kterém jsme psali o „modelce“ Štoudkové, která se na přehlídce spodního prádla ukázala s rozteklým zadkem a měla ostudu jako hrom.

V Česku se řeší, co bude mít modelka na sobě, a pak hlavně jde o to, aby byla co nejvíce vidět v médiích. Na 90–60–90 se u nás nehraje a nějaká celulitida… pcha, koho to zajímá? No právě že všechny.

Z toho vyplývá, že se naše missky nemůžou v konkurenci dívek, které na sobě opravdu makají, na takových soutěžích vůbec umístit. Máme sice Kuchařovou, ale víte, co se říká. Výjimka potvrzuje pravidlo.

V souvislosti s tím, Gabriela Franková nevyjela na Miss Universe jenom s celulitidou, ale i s originálním kostýmem pomeranče, což má ve skutečnosti představovat rodnou hroudu. Jo a má to být národní kostým.

Tak možná příští rok.