Známe to všichni. Když člověk balí na týden dovolené, má pocit, že během těch sedmi dní se může stát úplně všechno, a proto je dobré si taky úplně všechno vzít s sebou. Ale některé letecké společnosti a úložné prostory v některých autech jsou nekompromisní. Jak si tedy chytře zabalit kufřík na těch pár dní?

Rolujte

Místo komínků zkuste tentokrát svoje hadříky srolovat. Pevně, jako to děláte s podložkou na cvičení. Pokud to uděláte opravdu pečlivě, ušetříte až o polovinu více místa, než kdybyste oblečení skládala. Navíc se nemusíte bát, že by vaše garderoba byla zmuchlaná.

Džíny stačí vždy jen jedny

Protože jsou to prostě jen džíny. Kalhoty, které se hodí ke všemu. Vyberte si ty nejvíc pohodlné a nejvíc univerzální. Spíš než světlé sáhněte po těch tmavších, ty se dají vzít jak na procházku, tak na společenštější ak­ci.

Zvolte si barvu a outfity si dejte dohromady předem

Naházet si do kufru všechny vaše oblíbené kousky je hloupost. Přemýšlejte, co k čemu budete moci vzít. Zvolte si jednu nebo dvě barvy a jich se držte. Oblečení pak můžete volně kombinovat. Nezapomeňte na univerzální kousky – černé koktejlky, bílá halenka, sportovně elegantní sako…

Míříte do hotelu? Fén klidně nechte doma

Zjistěte si dopředu, jak bude vybaven pokoj, ve kterém budete pobývat. Ve většině hotelů už je ale například takový vysoušeč vlasů samozřejmostí, netřeba ho tahat s sebou.

Ponožky schovejte do bot

Některé prádlo se dá nasoukat do bot a tak ušetřit hodně místa. Ponožky, punčocháče, klidně i kalhoty, pokud jsou ty botky relativně čisté…

Vysajte vzduch

Tenhle trik je super, pokud míříte někam na Sibiř a táhnete s sebou svetry a péřové bundy. V obchodech se dají běžně koupit pytle, do kterých naházíte oblečení a přebytečný vzduch vysajete. Tak ušetříte spoustu prostoru. Má to háček – musíte mít jistotu, že i v destinaci, do které míříte, mají vysavač.

Jedna večerní kabelka

Jistě to pro vás budou neuvěřitelná muka rozhodnout se jenom pro jednu kabelku na večer a ostatní holky nechat samotné doma. Ale nedá se nic dělat. Vyberte tu, která se vám hodí k outfitům a hlavně k obuvi.

Vsaďte na šátky

Šátky a šálky. Jsou skladné, lehké a skvěle vám poslouží. Noste je kolem krku, přes ramena nebo si je uvažte do vlasů. Zabalte si jich několik, budete pokaždé jiná.

Zredukujte svůj kosmetický regiment

Jasně že šminky potřebujete. Vezměte si ale opravdu jen ty, bez kterých nemůžete existovat. Super na cestování jsou kompaktní malovátka, kde v jedné krabičce najdete oční stíny, lesk na rty i tvářenku.

Do letadla se oblečte chytře

Ty nejobjemnější kousky si vezměte na sebe. Bagančata, kozačky, dlouhý kabát, bundu, silnější svetr. Prostě to, co by vám v kufru zabralo nejvíc místa. Přece nebudete platit za zavazadlo navíc.