Jak to už v showbyznysu bývá, největší mediální kauzy jsou buď o svatbách, narození dětí, nevěře či rozchodu/rozvodu. A jinak tomu není ani v případě rozchodu nejúspěšnějšího českého producenta Františka Janečka (72) a zpěvačky Terezy Mátlové (41), která mu prý v minulosti byla nevěrná.

Nikdy nebyli svoji, nikdy se oficiálně nezasnoubili. František Janeček je zkrátka nezkrotný starý mládenec, který se do chomoutu jen tak pro nic za nic nehrne. A to už v minulosti jednou ženatý byl. Sice má s Terezou Mátlovou malou dceru, ale ani to mu srdce v tomto případě neobměkčilo.

Co se ale musí nechat, je fakt, že František Janeček se zachoval jako grand. Na své dceři Emilly Anne a Tereze nešetřil a zaopatřil je přímo královsky. To v Čechách, jak už skoro všichni víte, není moc běžná záležitost. Příkladem je třeba tahanice o majetek při rozchodu Tomáše Řepky (43) a mnoho jiných…

Přestože každý rozchod je bolestivá záležitost plná emocí, rozchod Janečka s Mátlovou je naprosto civilizovaný a na úrovni. Ani jeden se k němu nechce přímo vyjadřovat. Ale i přes to se mnoho lidí z jejich okolí dostalo ke slovu.

K Vánocům František Janeček daroval Tereze a dcerce Emilly luxusní auto Audi Q7 za tři miliony korun a navíc je prý na Terezu napsaná i vila, ve které dříve s Janečkem bydleli. Také není žádným tajemstvím, že v průběhu dlouholetého vztahu s producentem Tereza dostávala historické luxusní šperky, v čemž je sám Janeček věhlasným znalcem. Bídu s nouzí tedy zpěvačka rozhodně třít nebude. Přestože v novém muzikálu Ples upírů hrát nebude.