Tajné služby Francie fatálně selhaly. Nikdo z rozvědky si nevšiml, že v centru Paříže se chystá obrovský masakr. Francouzi sice dostali zprávu z Německa, že islamisté něco chystají, nevěnovali tomu ale dostatečnou pozornost. Byl to opravdu jen šlendrián? Nebo byl někdo dobře zaplacen z konta Islámského státu, aby nebyl tak ostražitý? Obyčejní Francouzi nechápou, jak mohly tajné služby tak selhat.

Chyby dělají kriminalisté ale i po masakru. V sobotu ráno se jim podařilo zadržet hledaného Salaha Abdeslama na hranicích s Belgií, ale pak ho zase pustili dál. Nechali ho projet, protože v tu chvíli po něm prý ještě nebylo vyhlášeno pátrání!

Podle agentury AP nikdo nechápe, proč Salah Abdeslam nebyl vzat do vazby. Šestadvacetiletý Abdeslam je údajně tím, kdo si v Belgii pronajal vůz Volkswagen Polo, který ke koncertnímu sálu Bataclan dovezl tři sebevražedné útočníky.

Podle tajných služeb USA a Izraele je naopak velmi pravděpodobné, že teroristický útok v Paříži má na svědomí stejná buňka, která vyhodila do povětří ruské letadlo nad Sinajem. Stejná skupina pak spáchala také obrovský teroristický útok v libanonském Bejrútu. Při něm islamisté zabili 40 lidí a dalších 200 jich bylo vážně zraněno.