Kauzy slečny Kristýny Kundrtové, která roky prodává po Praze důvěřivcům zubožená štěňata, jsem se v redakci ujal sám, a tak bylo i na mně jí zavolat na jeden z inzerátů, který podala pod jménem Tvrdá.

S těmito věcmi se moc nemažu, a jak jsem z pokeru zvyklý, okamžitě vyvíjím tlak ve snaze protějšek znejistit.

Jak mě ale upozorňovala řada lidí, se kterými jsem včera a dnes mluvil, Kundrtová má hroší kůži, ostatně má za sebou podobných kontaktů nespočet.

Chlad a rozvahu, kterou projevila, jsem nečekal. Nejprve ji dvakrát oslovím jako Kundrtovou, což ji nijak nezarazí, ač se v aktuální sadě inzerátů po internetu (které během včerejšího odpoledne houfně mazala) vydává za někoho jiného. Nedivím se, že se „čapla“, má toho fakt moc a pod mnoha jmény, sem tam i pod svým, a tak ji to nijak nezarazí.

Ji vlastně nevykolejí nic, snad až na mou vadu řeči, která v kombinaci s hlukem (volám z iPhone, který mám nahlas, nahrávám do tabletu) způsobí jediné nedorozumění v rozhovoru. Nelekne se, ani když jí naznačím, že pro případ žaloby disponuji poměrně přesnou informací o tom, jak to má Kundrtová ošéfované, když si na ni někdo stěžuje. Nebo že vím o telefonátu do České televize, kde se snažila kalit vodu a naznačovat, že vše je jinak a bude se soudit.

Kristýna má prostě jasno a na všecko nacvičenou odpověď: Zákon neporušuje, stát neokrádá, falešné průkazy původu při svém podnikání nevystavuje a všecko je to úplně jinak. Někdo zneužívá její identitu a renomé solidní podnikatelky v oboru množíren k tomu, aby se obohacoval na důvěřivých a nezkušených lidech, jako je můj kamarád Honza, který si od ní koupil čivavu pro svou dcerku, aby následně celá rodina prošla tím, co už před ní zažily desítky lidí poté, co si od Kundrtové koupili místo zdravého dvouměsíčního pejska nemocné třítýdenní štěňátko, které je odkoupené za pakatel Kundrtovou od nějaké jiné „Kundrtové“.

Tak jsem, Kristýno, rád, že jsme si to vyjasnili, a rád bych tomu, co říkáš, i věřil.

Nemít v mailu desítky zpráv, fotek a hodně smutných příběhů od lidí, kteří si to v mnoha případech s tebou teprve vyjasnit chystají…

Znáte Kristýnu Kundrtovou? Máte s ní zkušenosti nebo její fotografii? Okradla vás žena, kterou poznáváte podle tetování na fotografii? Napište autorovi textu na pavel@extra.cz či na redakce@extra.cz